Początek zdrowego odżywiania – kilka słów porady.

Zdrowe odżywianie powinno być celem każdego człowieka, który żyje w dzisiejszych czasach, gdyż jest to związane zarówno z lepszym samopoczuciem, jak również unikaniem doktorów, a nawet zapobieganiem konkretnym chorobom cywilizacyjnym kamagra2020.pl . Oczywiście, nie jest to łatwe gdyż z każdej strony jesteśmy otoczeni pokusami, restauracjami serwującymi szybkie jedzenie określane mianem „Fast Food”, w sklepach półki aż uginają się od słodyczy, napojów gazowanych, pizzy oraz innych śmieciowych produktów. Początki mogą być trudne, jednakże silna motywacja i cel są w stanie pomóc w przetrwaniu kryzysowych dni, a oprócz tego pozwolenie sobie od czasu do czasu na mały grzeszek nikomu jeszcze nie zrujnowało zdrowia.

10

Rozpoczęcie zdrowego odżywiania musi być związane z usunięciem pokus z domu. Co rozumiemy przez pokusy? Wszystko co jest niezdrowe, kaloryczne oraz tłuste, a więc wszelkiego rodzaju przekąski, chipsy, czekolady, batony, cukierki, lody, mrożone półprodukty i słodkie gazowane napoje. Jeśli rozpoczęcie zdrowego odżywiania będzie łączyć się z ich przełożeniem będzie nam o wiele ciężej, gdyż sama świadomość, że znajdują się one w zaciszu własnego domu ciągnie do nich. Będzie łatwiej, jeśli ustali się tak zwany „cheat day”, czyli dzień kiedy można oszukać i zjeść coś co w normalnych warunkach nie ląduje na własnym talerzu.

Czy to ulubiony smakołyk z restauracji czy może słodkość, czy kawałek ciasta – nie wolno przesadzać i stosować takich dni częściej niż raz lub maksymalnie dwa na miesiąc. Warto jest poinformować bliskim o własnych planach związanych ze zdrowym odżywianiem i dobrze, aby oni sami włączyli się w te zmiany. Jeśli jest im to nie w smak, poproś, aby nie zjadali na Twoich oczach kalorycznych produktów, gdyż jest Ci ciężko i nie muszą utrudniać tego jeszcze bardziej. Nie załamuj się, na początku może być ciężko, mogą pojawić się momenty kryzysowe, robisz to jednak dla samej siebie i przede wszystkim własnego zdrowia.